Fındık Kabuğu Rengi
22 Temmuz 2024

Fındık Kabuğu Rengi


Saçlarımız her zaman bizim için çok önemlidir. Sağlıklı, güçlü ve renginin beğenilen bir renk olması da en büyük arzularımız arasındadır. Bunun için öncelikle cilt yapınıza uygun olması gerekmektedir. Her cilt tipine uyabilecek nadir renklerden biri olan fındık kabuğu rengi son derece popüler bir renktir.

Fındık Kabuğu Rengi Nasıl Bir Renktir?

Fındık kabuğu rengi, kahvenin biraz açık olan, karamelaya yakın, yumuşak ve sıcak bir tonudur. Aynı zamanda çok yoğun bir makyaj istemeyen bir renk olması açısından da uzun süre kullanabileceğiniz bir renktir. Saçlarınızı fındık kabuğu rengine boyatmayı düşünüyorsanız, görsellerden de bakarak tam olarak nasıl bir renk olduğunu inceleyebilirsiniz.

Fındık Kabuğu Rengi İçin Dikkat Etmemiz Gerekenler Nelerdir?

Bu renkte saçlarınızı boyamaya ya da boyatmaya karar verdiyseniz bilmeniz gereken bazı hususlar vardır:
  • İlk olarak hangi boya markasını tercih ettiğiniz çok önemlidir. Market raflarında bulunan saç boyalarından alacaksanız, daha önce denediğiniz ve memnun kaldığınız bir marka varsa onu tercih etmelisiniz. Kuaföre boyatacaksanız da kuaförünüzü çok iyi seçmelisiniz. Çünkü boya kutuları çok cazip resimlerle daha çekici kılınmakta fakat bazen boyalar birebir aynı rengi vermemektedir. Bunun saç tipiniz ve rengiyle de yakından ilgisi vardır.
  • Saç renginiz açık ise daha kolay şekilde fındık kabuğu rengini yakalayabilirsiniz. Fakat saç renginiz koyu kahve ya da siyah ise oriel ile açma işlemi gerektirebilir. Bu ise ancak uzman biri tarafından yapılmalıdır. Çünkü saç açma işlemi zahmetli ve saçı yoran, yıpratan bir durumdur.
  • Saçlarınıza ön işlem sonrasında fındık kabuğu rengini uygulayabilirsiniz. Eğer parlak bir renk elde etmek istiyorsanız, saç boyanızın içine birkaç damla zeytinyağı ekleyebilirsiniz. Zeytinyağı özellikle kahve tonlarında canlılık veren bir yağdır. Açma işlemi uygulanmış ise argan yağı da damlatabilirsiniz. Bu, boya saça işlerken argan yağının da onarıcı etkisinin saça işlemesine imkân sağlar. Boyama işlemi sonrasında saçlarınızı çok fazla sıcak suyla değil, sıcağa yakın ılık suyla durulamanız ve boyanın tam oturması için birkaç boyama işlemi sabretmeniz gerekmektedir.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

İlk soruyu siz sormak istermisiniz?

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

İlginizi Çekebilir

Haber Bülteni

Popüler İçerik

1 Avuç Fındık Kaç Kalori?dir?

1 Avuç Fındık Kaç Kalori?dir?

Fındık Çeşitleri Nelerdir?

Fındık Çeşitleri Nelerdir?

Fındık Kömür Kullanıldığı Yerler

Fındık Kömür Kullanıldığı Yerler

Fındık Faydaları Nelerdir?

Fındık Faydaları Nelerdir?

Fındık Besin Değeri Nedir?

Fındık Besin Değeri Nedir?

Güncel

Fındık Kabuğu Rengi

Fındık Kabuğu Rengi

Güncel

Fındık Türleri Nelerdir?

Fındık Türleri Nelerdir?

Güncel

Fındık Yaprağı Faydaları Nelerdir?

Fındık Yaprağı Faydaları Nelerdir?